Mała łazienka w bloku – aranżacje

Płytki gresowe to najbardziej praktyczny i wszechstronny wybór podłóg łazienkowych. Są bardzo wytrzymałe i trwałe, nie chłoną też płynów i nie mają problemów związanych z wilgotnością otoczenia. Preferowanie gresu porcelanowego jest praktycznym wyborem, łatwym do dezynfekcji i trwałym, dlatego też najczęściej stosuje się go gdy aranżujemy małą łazienkę z wanną.

Mała łazienka z wanną – Jak układać płytki w małej łazience?

Wśród trików optycznych, które sprawią, że mała łazienka będzie wizualnie większa, wzór układania płytek jest ważnym sprzymierzeńcem. Jeśli decydujesz się na montaż wanny, ułożenie płytek jest o wiele ważniejsze niż by się to mogło wydawać.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz deski z gresu porcelanowego, czy kwadratowe płytki, preferowanym rozwiązaniem jest ukośne układanie płytek. Łazienka zyska na percepcyjnym powiększeniu przestrzeni i będzie można zamaskować wnęki i wszelkie nieestetyczne fragmenty łazienki. Zastosowanie płytek ukośnych jest bardzo wszechstronne, ponieważ dopasowuje się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych kontekstów. Sprawdź artykuł: Wanna w małej łazience?

Mała łazienka z prysznicem w bloku – praktyczne wskazówki

Mała łazienka jest niezwykle trudna do aranżacji. Jeśli dokonałeś już najważniejszego wyboru, a więc postawiłeś na prysznic zamiast wanny, poznaj triki by nadać pomieszczeniu elegancji. Używaj dużych luster, nawet pełnej długości; dają poczucie głębi i optycznie powiększają powierzchnie;

Używaj odpowiedniego oświetlenia. Korzystaj z naturalnego światła, nie zasłaniaj go zasłonami. Jeśli otoczenie na to pozwala, użyj diod LED o pełnej wysokości i zadbaj o dobre oświetlenie umywalki. Zamiast mebli skorzystaj ze ścian z niszami, półkami i minimalistycznymi meblami. Ukryj pralkę i suszarkę w meblach wykonanych na zamówienie (możesz je również ustawić w stos), aby uatrakcyjnić wystrój łazienki.

 

Mała wąska łazienka z prysznicem to także możliwość na uzyskanie przytulnego pomieszczenia. Przede wszystkim należy postawić na płytki z połyskiem lub duże lustro. Optycznie łazienka się powiększy. Pamiętaj także o ciepłym i miękkim świetle. Możesz zastosować kilka źródeł światła by nadać jej odpowiedniego tonu przytulności. Sprawdź artykuł: Jakie płytki w małej łazience?

  Zadbaj o siebie z Colostrum!