Filtr do ekspresu zamiennik czy oryginał –alternatywnie ale skutecznie

  • 14 września 2021

Od wielu lat swój poranek oraz popołudnie rozpoczynasz tak samo – od kawy. Próbowałeś już wiele rodzajów kaw, jednak wciąż od jej smaku oczekiwałeś czegoś więcej. Na pewnym etapie zdecydowałeś się na zakup ekspresu i na początku byłeś wniebowzięty. Napój kawowy smakował, jak nigdy dotąd. Ty dzięki temu, miałeś multum energii z rana, a sąsiedzi oraz rodzina sami wpraszali się do Ciebie na niedzielną kawę! Po wielu wypitych filiżankach coś sprawiło, że kawa przestała być Twoją chwilą przyjemności? Stopniowo zacząłeś pić ją coraz rzadziej i rzadziej, aż w końcu postawiłeś na tę – zalewaną wodą z czajnika. To najprawdopodobniej efekt wielu zabrudzeń! Filtr do ekspresu zamiennik czy oryginał? Zapraszamy do lektury.

 

Filtr do ekspresu Philips – czysto i smacznie

Filtr do ekspresu Philips to totalny niezbędnik każdego fanatyka napoju, pochodzącego z ziaren kawowca. Ta ceniąca się marka, nie bez powodu cieszy się tak dobrymi opiniami wśród wielu ludzi. Mają oni bowiem świetne produkty, które nigdy nie zawodzą, jeśli się o nie regularnie dba. Tak jest i w przypadku ekspresu. W większości gospodarstw używa się wody z kranu, która jest niezwykle twarda. To powoduje osadzanie się kamienia oraz wielu różnych zanieczyszczeń w ekspresie. Zgromadzony brud i osad mają ogromny wpływ na smak przyrządzanej kawy. Sprawdź również artykuł: Jaki filtr do ekspresu Philips?

Filtry do ekspresu Philips – higiena na długo

Filtry do ekspresu Philips są długo wystarczalne – mowa tutaj zarówno o oryginale, jak i zamienniku. Oryginał filtr aquaclean Philips bowiem starcza na przefiltrowanie 5000 filiżanek wody, natomiast zamiennik na 625. Zarówno jeden, jak i drugi jest bardzo łatwy w wymianie, a potrzeba tej czynności jest sygnalizowana przez ekspres. Pierwszy krok to wyjęcie filtra z opakowania i potrząsanie go przez kilka sekund. Następny krok to odwrócenie go do góry dnem i ulokowanie w naczyniu, wypełnionym zimną wodą. Kiedy z filtra przestaną wypełzać pęcherzyki, to znak, że można go wyjąć, usunąć z niego wodę i umiejscowić w ekspresie. Dowiedz się więcej

 

Filtr do ekspresu Philips LatteGo –optymalizacja smaku

Filtr do ekspresu Philips LatteGo skutecznie oczyszcza wodę kranową z drobnych zanieczyszczeń, osadów, bakterii, chloru, pestycydów i metali ciężkich. Wszystkie te substancji mogłyby przyczynić się do powstawania wielu chorób w organizmie człowieka, dlatego ich pozbywanie się jest istotnie ważne. Filtr do ekspresu Philips zmiękcza wodę, przez co przyczynia się do zmniejszenia częstotliwości osadzania się wapnia w ekspresie. Wszystko to sprawia, że każdego dnia zaraz po przebudzeniu możesz cieszyć się swoją ulubioną filiżanką kawy, jej prawdziwym aromatem oraz nieziemskim zapachem!