Płytki, płytki płytki!

  • 15 września 2019

Wielokrotnie remont przyprawiał nas o zawrót głowy. Kto się z nim spotkał, twierdził, że jest to jedna z najbardziej stresujących części życia. Szczególnie w łazienkach, gdzie wymiana płytek wiąże się z przeprowadzeniem remontu generalnego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, płytki łazienkowe mogą być piękną dekoracją pomieszczenia. Co jest na plus płytek, obecnie stosowane metody wytwarzania płytek sprawiają, że zwiększa się ich funkcjonalność, i można je stosować praktycznie w każdym miejscu w mieszkaniu.

W zależności od naszych upodobań w każdym pomieszczeniu stworzymy to, czego tak naprawdę pragniemy. Nowoczesne metody produkcyjne sprawiają, że płytki mogą przybrać praktycznie każdy kształt, oraz fakturę. Mogą przypominać beton, drewno, i inne materiały wykończeniowe. Gdzie szukać odpowiednich płytek? Między innymi na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Czy w łazience musi być tylko płytka?

Płytki w łazience mają swój cel praktyczny: chronią przed wilgocią i pozwalają na stworzenie przestrzeni łatwej w utrzymaniu. Jeśli chcemy mieć w swojej łazience (czy tez w pokoju kąpielowym) wykończenie w drewnie, możemy je mieć. Nie musimy już się martwic o to żeby drewno było w odpowiedni sposób wykończone, zaimpregnowane czy też położone. Możemy wykończyć łazienkę płytkami. A dokładnie, płytkami drewnopodobnymi. Dzięki nim zyskujemy wygląd drewna na płytce, który ma wytrzymałość, trwałość oraz odporność na wilgoć.

Co więcej, drewnopodobna płytka do tego stopnia podobna jest do drewna, że na pierwszy rzut oka nie można jej odróżnić od oryginału. To rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane, nie tylko w standardowych łazienkach. Takie płytki z powodzeniem używa się w salonach zamiast drewnianych parkietów. Jakie daje to możliwości? Miedzy innymi takie, że pod płytkami drewnopodobnymi można stworzyć ogrzewanie podłogowe, którego nie da się stworzyć pod posadzką drewnianą.

Płytki drewnopodobne są ciekawą imitacją i pozwalają nam na realizację naszych zamierzeń, które niekoniecznie sprawdzałyby się w miejscach do nich przeznaczonych. Płytki drewnopodobne używane mogą być nie tylko na podłodze, ale również na ścianach- wtedy są traktowane jako ciekawe elementy dekoracyjne w pomieszczeniu.

Płytki podłogowe w kuchni

Coraz częściej decydujemy się na stworzenie w kuchni posadzki z płytek. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, ponieważ płytki się łatwo czyści i trudno niszczy. Pewne jest, że kuchnia jest sercem całego domu. Spędzamy w niej na tyle wiele czasu, ze w jej wnętrzach musimy mieć możliwość łatwego utrzymania czystości. W kuchniach stosowanie płytek podłogowych pozwala nam na budowanie ciekawych wnętrz, które są odporne na zarysowania oraz zaplamienia.

Otwiera to nam wiele możliwości szczególnie dekoracyjnych, ponieważ kolorowe płytki kuchenne są świetną dekoracją, która oszczędza nam sporo miejsca, które w kuchni jest na wagę złota. To rozwiązanie, które stosunkowo prosto się układa, łatwo się utrzymuje.