Lokata walutowa – jak można ją założyć?

Osoby zdające sobie sprawę z tego, że przechowywanie pieniędzy na nisko oprocentowanym koncie osobistym to zły pomysł, mają do wyboru liczne formy inwestowania swoich pieniędzy. Coś dla siebie z pewnością znajdą zarówno klienci banków ceniący nade wszystko bezpieczeństwo powierzanych instytucji pieniędzy, jak i nie obawiający się ryzyka.

Dużym zainteresowaniem już od dawna cieszą się lokaty bankowe, które mają opinię jednej z najbardziej bezpiecznych form inwestowania środków pieniężnych. Banki mogą obecnie zaproponować wiele ich rodzajów, a więc klasyczne terminowe, rentierskie czy walutowe.

Klienci banków cenią sobie nade wszystko wygodę i łatwy dostęp do posiadanych środków finansowych, które zapewniają specjalne aplikacje mobilne. Dzięki nim możliwe jest nie tylko dokonywanie przelewów czy sprawdzanie stanu konta, ale też składanie wniosków o przyznanie kredytu albo założenie lokaty walutowej. Czym się ona charakteryzuje?

Tego typu depozyt składany jest w polskim banku, ale w obcej walucie, a jej oprocentowanie może być różne zależnie od tego jaką walutę wybraliśmy – ze szczegółami zapoznać się można.

Lokata walutowa to nieco inna forma inwestowania niż lokaty w złotówkach. W tym przypadku trudno jest określić zysk związany z odsetkami, ponieważ zależy on od zmiany kursu walut i pozycji złotówki, stąd też wiąże się z pewnym ryzykiem. Może ona jednak okazać się dobrym sposobem na dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

  Różne typy i zadania budowli