Wózki widłowe elektryczne

Wózki widłowe

Jednym z głównych typów wózków widłowych są wózki z napędem elektrycznym, czyli tak zwane widłaki akumulatorowe. Odróżnia je od wózków widłowych spalinowych kilka istotnych elementów.

Wózek elektryczny nie emituje spalin. Cecha ta sprawia, iż elektryczne wózki nadają się idealnie do pracy w pomieszczeniach zamkniętych takich jak hale magazynowe czy wielkopowierzchniowe sklepy detaliczne lub hurtowe.

Wózki elektryczne są ciche. Napęd elektryczny tych pojazdów można uznać za wręcz bezszelestny. Sprawia to iż mogą pracować w miejscach, gzie przebywają zwykli ludzie np. kupujący w super markecie.

Mają niewielkie rozmiary.

W porównaniu z wózkami spalinowymi wózki elektryczne charakteryzują się niewielkimi wymiarami i choć akumulatory są dość spore to i tak znacznie mniejsze niż wszystkie układy niezbędne przy silnikach spalinowych.

Są dynamiczne.

Jedną z właściwości napędów elektrycznych jest uzyskiwanie pełnej mocy już od samego początku pracy i przy niskich obrotach. Pozwala to pozyskać niespotykane gdzie indziej przyspieszenia i zrywność.

Tanie w eksploatacji.

Ładowanie akumulatorów jest stosunkowo tanie i może śmiało konkurować nawet z wózkami zasilanymi LPG, do tego dostępność źródeł energii jest nieporównywalnie większa niż w przypadku konieczności tankowania ropy czy gazu.

Elektryczny wózek widłowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują sprawnego, cichego a przede wszystkim niezwykle zwrotnego i dynamicznego widłaka. Ich niezawodność, wytrzymałość i ekologiczność powoduje, że coraz częściej są wybierane jako zamienniki wózków spalinowych.

  Kiedy warto skorzystać z wypożyczalni przyczep w Poznaniu?