Park miniaturowych zamków w Chełmnie

Od dawna wiadomo, że Chełmno zaprasza turystów do zwiedzania miasta, a także zabytków, jakie zachowały się z innych epok. Jednak zabytki to nie wszystko co Chełmno może zaoferować turystom. W mieści znajduje się mnóstwo rozrywek, między innymi taki mały odłam budownictwa, jakim są miniatury budynków.

W Chełmnie znajduje się park miniaturowych zamków. To doskonała frajda zarówno dla rodziców, jak i dzieci. W jednym małym parku można zostały zgromadzone miniatury zamków z terenów kujawsko pomorskich. Jedno miejsce zawiera przepiękne perełki budownictwa z innych epok, które gościły w swoich murach krzyżaków. Wiele zamków, które znajdują się w parku, w stanie faktycznym popadły w straszną ruinę. Dlatego powstanie parku miniatur, to ogromne poświęcenie ze strony budowniczych, którzy krok po kroku odtwarzali każdy zamek. W parku można oglądać dziewięć zamków, które zostały odtworzone na wzór tych oryginalnych, których niestety nie można już z podziwem oglądać. Każdy zamek ma opis, aby zwiedzający park mogli zapoznać się z historią budownictwa danego zamku.

Park miniaturowych zamków w Chełmnie to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście. Park został otwarty w 2008 roku i znajduje się na terenie dawnego tartaku, który został całkowicie przekształcony w piękny ogród z miniaturowymi zamkami.

W parku znajduje się ponad 50 miniaturowych zamków z całego świata, takich jak zamek w Królewcu, wawelski czy czechycko-morawski. Miniaturowe zamki zostały wykonane z drewna i kamienia, a ich wielkość wynosi od kilku centymetrów do kilku metrów.

Park miniaturowych zamków to idealne miejsce dla osób ceniących piękno i historię. W parku można podziwiać miniaturowe zamki, przespacerować się po pięknie zaaranżowanym ogrodzie, a także skorzystać z licznych atrakcji, takich jak plac zabaw dla dzieci czy park linowy. W sezonie letnim odbywają się tu również liczne imprezy i koncerty.

Park miniaturowych zamków w Chełmnie to atrakcja, którą warto zobaczyć podczas pobytu w tym mieście. To miejsce nie tylko dostarczy wielu wrażeń i emocji, ale również pozwoli na poznanie kultury i architektury zamków z różnych zakątków świata.

  Fachowcy budowlani w Chełmnie